Víte, že následkem úrazu či nemoci zůstanou každý týden na vozíčku 4 lidé?
Právě jim a jejich rodinám pomáhá Centrum Paraple překonat těžkou životní situaci a najít cestu dál. Prostředky na provoz získává Paraple různými způsoby. Jedním z nich je tradiční Běh pro Paraple - benefiční sportovně společenská akce.

Centrum Paraple ji pořádá každoročně v červnu od roku 2000. Hlavním programem jsou závody dvojic dospělých i dětí v běhu na 100m. Letos se závodu zúčastnilo i deset dětí z naší školy, které si to patřičně užily. Setkaly se s Pavlem Novým, který se velmi podivil z jaké dálky přijely, protože Klučenice zná a to nás velmi potěšilo. Závod nám startovali Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Izer. Pár milých slov zaznělo i od Zdeňka Svěráka.  Děti si vyzkoušely módní doplněk se čtyřma kolečkama, jak hezky řekl David Drahonínský, se kterým se opět setkaly.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde a nejen to - na ČT24 se žáci objevili v reportáži.