knihovna 2023 1Dne 25. 5. 2023 2. – 5. ročník navštívil Sedlčanskou knihovnu, kde jsme měli připravený program na téma POEZIE. Zábavnou soutěžní formou žáci tvořili verše a pronikali do duše poezie. Seznámili se s veršem volným a vázaným. Zaujala je tzv. absolutní báseň tvořená citoslovci. Jejich napodobený výtvor byl úžasný a žáci se u této činnosti výborně bavili. Dále řešili rýmované hádanky a rozpočitadla. Fyzické básnictví plné gestikulace a mimiky humorně zakončilo první část projektu. Ve druhé části si děti připomněly známé osobnosti z prostředí poezie. Např. básník J. V. Sládek, M. Kratochvíl, J. Žáček, M. Lukešová, P. Nikl, P. Šrut, L. Pavlásek a Z. Svěrák. Jejich některá díla znaly ze školních čítanek, soutěží a domácí četby.