-  vedoucí učitelka : Stanislava Suchá

učitelka : Eva Slancová

Vzhledem k tomu, že ve školním roce 2018 - 2019 nebude naplněna kapacita MŠ, nabízíme volná místa i pro děti z okolních obcí a měst.

-  tel. kontakt: 318 853 204

-  provoz:        PO - PÁ   6:45 - 16:00

Školní rok 2018-2019 začíná dne 3.9.2018

• Dokument "Informace o GDPR pro děti" ke stažení ZDE.

Specifikace:
-  uzamčení školky: 8:00 (při pozdějším příchodu zvoňte)
-  kapacita:             24 dětí
-  věk:                    2 – 6 let (7 let – děti s odloženou školní docházkou)

Denní program:
    6.45  –  8.00   příchod dětí, hry a činnosti podle volby dítěte, individuální rozhovory
    8.00  –  8.30   komunitní kruh, ranní cvičení
    8.30  –  9.00   hygiena, svačina
    9.00  –  9.30   cílené vzdělávací činnosti (ve skupinách i individuální)
    9.30  –  11.30  příprava na pobyt venku, pobyt v přírodě
    11.30 – 12.00   převlékání, hygiena, oběd
    12.00 – 12.30   odchod dětí, hygiena, příprava na odpočinek
    12.30 – 14.15   odpočinek, poslech pohádky
    14.15 – 14.45   převlékání, hygiena, svačina
    14.45 – 16.00   odpolední zájmové činnosti

Co děti potřebují:

• bačkůrky, pyžamo
  • převlečení – tričko, mikinu, tepláky
  • pracovní zástěrku
  • náhradní – tričko, tepláky, spodní prádlo
  • pokrývka hlavy, holinky, pláštěnku

Zajištění dětí patří mezi naše priority:

• v dosahu školky je v pondělí a čtvrtek praktický lékař
  • děti jsou vydávány jen oprávněným osobám
  • máme zabezpečeny elektrické zásuvky
  • vybavení zahrady má příslušnou certifikaci
  • školka je vybavena hasicími přístroji
  • školka se nachází v klidné části obce
  • dbáme na vysokou bezpečnost dětí při výletech a akcích

skolka 01 skolka 01 skolka 01 skolka 01

Charakteristika mateřské školy:

Od září 2017 se jmenujeme MŠ Zvoneček. Naše zvonička Vás uvítá při vstupu do areálu. MŠ byla postavena v roce 1978 jako jednopodlažní budova s rovnou střechou. V roce 2001 byla nově zrekonstruována a opatřena střešní nástavbou. Přibylo zde sedm podkrovních bytů. Od 1.9.1997 se sloučila MŠ se Základní školou. V roce (2009) proběhla velká přestavba a modernizace školní kuchyně, zároveň bylo v mateřské škole nainstalováno nové osvětlení. Vyměněny byly také staré kožené dveře. Nahradila je nová, oranžovozelená stěna.

V přízemí budovy se nachází dvě třídy. První je herna, která slouží zároveň jako ložnice. Lehátka se ukládají do menšího odděleného prostoru. Zde je uloženo také ložní prádlo a některé hračky a pomůcky. Druhá třída se využívá zároveň jako jídelna i pracovna. Dále je zde umývárna, záchodky pro děti, šatna dětí,sprchový koutek s vaničkou, WC pro dospělé a kancelář se šatnou pro učitele. Mateřská škola má přiměřeně velké prostory, zdravotně hygienická zařízení jsou uzpůsobena potřebám a počtu dětí. V srpnu 2017 proběhla rekonstrukce zahrady,bylo vybudováno dětské hřiště dle norem EU s certifikátem. Zahrada je celá oplocená a uzavřená. Sousedí s fotbalovým hřištěm.

Vzdělávací program

Školní vzdělávací program je dokument podle něhož se provádí vzdělávání dětí v mateřské škole. Pro potřeby naší MŠ je rozpracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem. Program činností naší MŠ vychází z potřeb dětí, je založen na metodách přímých zážitků, bude využívat dětské zvídavosti a potřeby objevovat. Název našeho školního programu je:

„Cestička do školky, přes pole, přes louky“