ovov foto 23Dne 6. 9. - 8. 9. 2023 proběhl 14. ročník republikového finále OVOV v Brně. Do tohoto finále se probojovala Karolína Žáková z 5. ročníku. Nepostoupila přímo z 1. místa (byla na krajském kole druhá), ale jako 1. náhradnice podle počtu  získaných bodů. A to, že nakonec postoupila, se rozhodlo až v polovině srpna. Kája pilně trénovala a její přání se splnilo. Soutěžila letos za nejmladší ročník dívek. Nejlepšího výsledku dosáhla v běhu na 60 m. Doběhla si pro 2. místo za Emou, se kterou stála na stupních vítězů ve Slaném za středočeský kraj.

Tohoto finále se zúčastnilo rovných 600 soutěžících dětí ze 180 českých škol, plus několik dětí z Turecka. Kája si odvezla nepopsatelný zážitek, protože tyto závody nejsou jen o  dřině a potu v deseti disciplínách. Celý projekt doprovází armáda, policie, olympijští vítězové a vytváří spoustu doplňkových programů. Doufejme, že Kája je velkou motivací pro ostatní děti, a že se nám opět podaří proniknout mezi významné sportovce a takový zážitek a zkušenosti si znovu prožít.