V útesps pribram zari 2018rý 18. 9. 2018 se konala v SPŠ Příbram pro žáky 9. ročníků tradiční akce s názvem "Týden techniky", které se naši žáci 9. ročníku zúčastnili spolu s panem učitelem Václavem Vozábalem. Ze ZŠ Klučenice odjížděli v 10:45 přímo na akci do SPŠ Příbram. Odvoz tam i zpět byl zajištěn SPŠ Příbram stejně jako v předchozích ročnících. Návrat do Klučenic byl asi v 15:40.

Žáci se zde mohli seznámit s nabízenými obory, prostředím, okolnostmi a podmínkami studia nejen na SPŠ Příbram, ale také na střední škole obecně. Žáky devátého ročníku během jejich posledního roku na základní škole čeká důležité vybírání vhodné střední školy či učiliště, proto byla tato akce přínosná jako pomyslný první krok v poznávání možností a okolností studia na střední škole. V současné době je na jejich straně zájem nejen o praktické obory, ale také o obory zaměřené umělecky, s talentovou přijímací zkouškou. Na zkoušky z českého jazyka a matematiky se už žáci od září začali systematicky připravovat, přejeme jim tedy, aby si dobře vybrali obor, aby složili úspěšně přijímací zkoušky a mohli řádně absolvovat a potom jistým krokem vstoupit do světa práce a dospělosti.