hummer 2017Školní výlet 1. stupně se letos konal na Den dětí 1. června. Vypravili jsme se společně s dětmi z MŠ na Tvrz HUMMER do Horních Počernic. Hradby Tvrze se nám otevřely v 10 hodin, kdy žáky přivítal moderátor – kovboj a zahájil program na kovbojské téma. Po úvodní soutěži (hádání hudebních ukázek z filmů) dětem představil stanoviště, které si mohly libovolně obcházet a vyzkoušet si např. střelbu z luku, z praku, hádanky stop zvířat, výtvarný koutek, skákací hrad, lovení rybiček a řádění v dřevěném hradu s různými průlezkami. Soutěžilo se v přetahování lanem nebo v štafetovém závodě s vodou. Někteří si vyzkoušeli jízdu na koni a nakoupily suvenýry. Kluky lákaly luky, meče nebo praky, děvčata vybírala náramky a ozdůbky. Po obědě jsme zhlédli humornou kovbojskou show – představení s bičem, koltem a drezurou koně. Zapojily se i děti, když musely unikat kovbojskému lasu. Nejvíc překvapená byla asi Maruška z 1. třídy, která se ocitla na ležícím koni a měla za úkol předstírat mrtvou Indiánku. Na závěr si ještě děti mohly zasoutěžit ve družstvech nebo využily nabídku stanovišť.