učitelka : Jana Kohoutová

telefonní kontakt MŠ: 318 853 204

mobilní telefon - S. Suchá: 601 105 678

provoz MŠ Zvoneček:  PO - PÁ   6.30 - 16.00

-  dokument "Informace o GDPR pro děti" ke stažení ZDE.

Denní program:

6.30 – 8.00      příchod dětí, hry a činnosti dle volby dětí
8.00 - 8.10       komunitní kruh, volba hospodářů, jídelníček, rozhovory
8.10 – 8.25      ranní cvičení, WC, hygiena
8.30 – 8.45      dopolední svačina
8.50 – 9.10      cílené vzdělávání ve skupinách dle věku dětí
9.15 – 9.30      příprava na pobyt venku, WC, hygiena
9.30 – 11.30    pobyt venku
11.35 – 12.00  oběd, odchody domů
12.15 – 14.15  odpol.odpočinek, četba pohádky, pro starší děti ind. činnosti
14.25 – 14.45  odpolední svačina, odpolední zájmová činnost do 16 h

Specifikace:
-  uzamčení školky: 8:00 (při pozdějším příchodu zvoňte)
-  kapacita:             24 dětí
-  věk:                     3 – 6 let (7 let – děti s odloženou školní docházkou)

MŠ se z bezpečnostních důvodů uzamyká po 8. hodině, odemyká po obědě ve 12 – 12.30.

Odpoledne odemykáme ve 14.30 hodin.

Co děti potřebují:

• přezůvky – nejlépe pevná obuv
  • pyžamo, náhradní oblečení (tričko, tepláky, spodní prádlo), popř. pleny
  • pláštěnku, gumovky, pokrývku hlavy

Zajištění dětí patří mezi naše priority:

• v dosahu školky je v pondělí a čtvrtek praktický lékař
  • děti jsou vydávány jen oprávněným osobám
  • máme zabezpečeny elektrické zásuvky
  • vybavení zahrady má příslušnou certifikaci
  • školka je vybavena hasicími přístroji
  • školka se nachází v klidné části obce
  • dbáme na vysokou bezpečnost dětí při výletech a akcích

skolka 01 skolka 02 skolka 03 skolka 04
skolka 05 skolka 06 skolka 07 skolka 08

Charakteristika mateřské školy:

Od září 2017 se jmenujeme MŠ Zvoneček. Naše zvonička Vás uvítá při vstupu do areálu. MŠ byla postavena v roce 1978 jako jednopodlažní budova s rovnou střechou. V roce 2001 byla nově zrekonstruována a opatřena střešní nástavbou. Přibylo zde sedm podkrovních bytů. Od 1.9.1997 se sloučila MŠ se Základní školou. V roce (2009) proběhla velká přestavba a modernizace školní kuchyně, zároveň bylo v mateřské škole nainstalováno nové osvětlení. Vyměněny byly také staré kožené dveře. Nahradila je nová, oranžovozelená stěna.

V přízemí budovy se nachází dvě třídy. První je herna, která slouží zároveň jako ložnice. Lehátka se ukládají do menšího odděleného prostoru. Zde je uloženo také ložní prádlo a některé hračky a pomůcky. Druhá třída se využívá zároveň jako jídelna i pracovna. Dále je zde umývárna, záchodky pro děti, šatna dětí,sprchový koutek s vaničkou, WC pro dospělé a kancelář se šatnou pro učitele. Mateřská škola má přiměřeně velké prostory, zdravotně hygienická zařízení jsou uzpůsobena potřebám a počtu dětí. V srpnu 2017 proběhla rekonstrukce zahrady,bylo vybudováno dětské hřiště dle norem EU s certifikátem. Zahrada je celá oplocená a uzavřená. Sousedí s fotbalovým hřištěm.

Vzdělávací program

Školní vzdělávací program je dokument podle něhož se provádí vzdělávání dětí v mateřské škole. Pro potřeby naší MŠ je rozpracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem. Program činností naší MŠ vychází z potřeb dětí, je založen na metodách přímých zážitků, bude využívat dětské zvídavosti a potřeby objevovat. Název našeho školního programu je:

„Cestička do školky, přes pole, přes louky“