go ahead 2023Dne 28. 3. 2023 se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with English. Soutěž pro žáky základních škol (5. ročníku) se koná již od roku 2000 pod záštitou městské části Praha 13. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy a okolí. Poslední tři ročníky se nekonaly kvůli složitým covidovým opatřením. O to většího zájmu se soutěž dočkala letos. Většinou školu reprezentovali 4 žáci (více není povoleno). Z naší školy to byli dva žáci, Amálka Řezníková a Kryštof Nožička. Neztratili se a bojovali i v tak velké konkurenci. Dokonce se setkali i s dětmi, kteří se jezdí rekreovat do blízkého kempu. Na šesti stanovištích byla připravena zadání k řešení a desítka nejlepších postoupila do ústního finále. Během celého dopoledne byli na místě také rodilí mluvčí, kteří na této základní škole učí během svých studií na Karlově universitě. Děkujeme Amálce a Kryštofovi za reprezentaci naší malé školy.