housuv mlyn 2022Ve čtvrtek 2. června žáci 1. až 5. třídy zavítali na školní výlet do autentického prostředí Housova Mlýna v Táboře. Čekal tam na ně pestrý program, spousta zábavy a poučení o způsobu života našich předků. Hned po příchodu na Housův Mlýn děti  přivítal bratr Petr, jehož krédem je hlavně smích a dobrá nálada. Měl připravené všelijaké legrácky, soutěže, žonglování a kouzla.

Děti si mohly vyzkoušet  například vrhání sekyrou, soutěžily v oblékání rytířské zbroje. Bratr Petr dětem vyprávěl o životě husitů, předváděl husitské zbraně i středověké mučící nástroje. Všichni si mohli prověřit svoji odvahu v molitanové bitvě. Součástí programu byla i komentovaná prohlídka Filmové zbrojnice. Vystavené zbraně i zbroj si zahrály v mnoha velkofilmech, divadelních hrách a muzikálech. Děti si zde mohly prohlédnout více než tři tisíce akčních rekvizit, a to ze všech historických epoch až po vzdálenou budoucnost a fantasy. Vystavené exponáty si mohly nejen vyfotit, ale i vyzkoušet.

Z Housova Mlýna jsme se vydali na Žižkovo náměstí v centru historického města Tábora. Prohlédli jsme si renesanční kašnu, pomník Jana Žižky z Trocnova, kostel s věží a Starou radnici s hodinami – orlojem. V horkém počasí přišla vhod i zmrzlina či ledová tříšť. Zkrátka, letošní výlet se nám vydařil a máme na co vzpomínat.