Naše škola se zapojila do projektu „Zvyšování kvality výuky cizích jazyků na základních školách“. Cílem projektu je zkvalitnit výuku angličtiny na obou stupních ZŠ tím, že bude pro potřeby učitelů a jejich žáků vyvinut interaktivní CD-ROM. Ten bude sloužit jako univerzální doplňkový materiál k učebnicím, které jsou aktuálně používány. CD-ROM je určen pro práci s interaktivní tabulí. Zprovozněn bude také internetový výukový portál.

Součástí projektu je i cyklus soutěží pro žáky, které jsou od února 2012 vyhlašovány pravidelně každý měsíc na www.vyukovyportal.cz . První kolo bylo určeno pro děti ze 4.– 6. tříd. Úkolem žáků bylo napsat v angličtině Haiku. Haiku je forma japonské poezie opěvující přírodu. Tato krátká básnička se nerýmuje, ale má přesně určený počet slabik v jednotlivých verších.

Naši čtvrťáci tvořili svá první Haiku s nadšením a povedlo se jim napsat několik pěkných básniček s vlastními ilustracemi. Josef Pecka ze čtvrté třídy pak dosáhl mimořádného úspěchu, protože jeho práce získala 1. místo v kategorii 4. tříd v celo-projektovém kole. Březnové kolo soutěže bylo pro starší žáky (7.- 9. ročník). Tentokrát děti luštily anglický text, ve kterém chyběly všechny samohlásky. A cena za vítězství opět putovala do naší školy. V kategorii 8. tříd byla jako nejlepší vyhodnocena práce Josefa Fořta.  Gratulujeme.