fialky18. 1. 2017 měli žáci možnost zhlédnout autobiografickou divadelní inscenaci "Fialky a mejdlíčka" o době po roce 1948 z pohledu tehdejších dětí. Herci byli zároveň autory a pamětníky zobrazovaných událostí. Součástí představení byla i projekce dobových osobních videozáznamů, která dotvářela atmosféru hry. Významnou roli zde hrál i osobní deník jedné z účastnic. Některé další postavy byly uvedeny do děje nepřímo za pomoci loutek. Na konci představení následovala beseda, kde bylo možné se zeptat na konkrétní události a díky této unikátní příležitosti si dotvořit celkový obraz. Žáky zaujaly též dobové rekvizity a školní potřeby tehdejších školáků, které si po představení mohli prohlédnout. Představení mělo velký úspěch.