ochrana zari 2018Dne 5. 9. 2018 se konala akce zaměřená na bezpečnost a orientaci v okolí s názvem "Ochrana obyvatel za mimořádných situací". Žáci prvního stupně tuto akci spojili s návštěvou statku s hospodářskými zvířaty a žáci druhého stupně nejdříve zamířili po silnici na dohled zemědělského družstva směrem na obec Planá severně od Klučenic. Poté následovalo postupné stoupání až ke křižovatce k Peckovu. Zde již bylo převýšení větší a některé žáky jsme po cestě chvílemi ztráceli, než si zvykli na udávané tempo pochodu. Byla to příjemná, ale svižná rozcvička.

Z Peckova jsme stoupali k nejvyššímu bodu okolí s rozhlednou, kterým je Onen Svět. Na místě jsme si všichni řádně odpočinuli a někteří žáci vystoupali na rozhlednu, z které bylo za jasného dopoledne vidět opravdu daleko do kraje. Na památku si žáci zakoupili pohledy, snědli zabalené svačiny a vydali se na cestu východně od Onoho Světa do lesa k převýšení Hrby. Na místě jsme se otočili k návratu a po zbytek cesty jsme šli přímo do Klučenic přes vrch okolo zastávky autobusu. Někteří žáci z kopce nasadili neskutečné tempo s vidinou dřívějšího oběda, i přes veškeré snahy však museli počkat na oběd jako všichni ostatní. Akce končila před školní jídelnou, kde se skupiny z 1. a 2. stupně společně sešly a vyměnily si své dojmy a zážitky.