workshop 2018Ještě předtím, než deváťáci opustili školní lavice, dostali možnost vyzkoušet si něco nového na hudebně-divadelně-básnickém workshopu s lektorkou Mášou Černíkovou. Máša vystudovala dramatickou výchovu a scénografii na DAMU a kromě své divadelní a hudební tvorby připravuje také workshopy a kroužky pro školy. Sama o svém přístupu k tvorbě říká: „Posláním tvůrčí dílny je zážitek z aktivní tvorby a jejího sdílení s ostatními. Literatura nemusí být jen osamělé psaní a čtení. Dílna živé literatury je především práce s rytmem, slovem, rýmem, veršem. Nejdůležitější, aby člověk nelhal, ale zároveň se za sebe nestyděl. Důležitý je tam i moment překvapení. A ještě je důležitý, že jste spolu, jako skupina, že si všichni pomáháte.“ Máša si svou spontánností žáky okamžitě získala a ti zažili nevšední dopoledne, během nějž dokázali opravdu překvapit sami sebe i ostatní. Jak sami prohlásili, důležitý byl samotný proces experimentování a hraní si, než samotný výsledek. Ten ale nakonec předvedli v tělocvičně ostatním žákům v rámci minibesídky, na které vystoupili ještě žáci 6. třídy s Polednicí od Karla Jaromíra Erbena a osmáci se scénkou z muzikálu Rebelové. Obě krátká vystoupení s nimi připravil pan učitel Kubíček.