radava 17Ve čtvrtek osmého května v osm hodin ráno jsme naložili krosny s věcmi do auta a vyšli jsme nalehko. Šli jsme z Klučenic směrem na Babíny. Pod Babínami jsme odbočili na polní cestu a šli jsme asi kilometr a došli jsme do Zahořan. Ze Zahořan jsme šli směrem na Pelechy a potom jsme přišli přes les až na takovou louku a tam jsme se nasvačili. Posvačili jsme a zase jsme se vydali na cestu. Došli jsme do Žebrákova. Tam jsme odbočili na lesní cestičku zarostlou kopřivami. Lesem kolem potoka jsme šli asi tři kilometry.

Pak jsme odbočili nahoru doprava a po louce jsme došli do Chrástu. Tady jsme si u bývalé školy, dnes hospody, chvíli odpočinuli a pak jsme došli až k řece naproti Orlíku. Pak jsme se vrátili kousíček zpátky a opékali jsme buřty. Než jsme rozdělali oheň, tak se většina dětí šla vykoupat. Po opečení buřtů jsme šli směrem na Radavu. Po dvou kilometrech jsme došli až tam. Tam nám pan učitel Smrčina zaplatil stanování a šli jsme postavit stan. Večer nám v hospodě udělali večeři, buď smažený sýr, nebo pečené kuře. Po večeři jsme šli zpět do tábořiště, kde jsme zapálili oheň a povídali jsme si o strašidelných příbězích a po večerce šli spát.