V září se naši prvňáčci společně s Alenkou, Michalem a pohádkovým kocourem Sactenari 2017mem vypravili na velkou cestu do Království čtenářů. Svou cestu zahájili v Živé abecedě, dále pak pokračovali ve Slabikáři. Vše začalo v Povídálkově. Za ním pramení Přípravný potok, po kterém se děti dostaly do Země slabik. V Zemi slabik postupně poznávaly Písmenkové hory, pod kterými pramení Slovní řeka. Ta děti dovedla až k Větnému moři, za nímž už na všechny čekalo pobřeží země Království čtenářů. Tomu vládne moudrý král Ota První, který naše malé čtenářky celou cestu sledoval a posílal jim ve Slabikáři dopisy.

Maruška, Eliška a Markétka tuto náročnou cestu velmi dobře zvládly, naučily se pěkně číst, a proto král Ota První 30. května navštívil naši školu a osobně děvčata pasoval na čtenářky. Na památku každá dostala pamětní list a knížku Kouzelná aktovka. Také druháci celý rok pilně četli ve škole i doma. V prvním pololetí zaplnili lístky s přečtenými knížkami celý čtenářský strom. Ve druhém pololetí pak každou přečtenou knížku představili svým spolužákům a vypracovali k ní čtenářský list. Všichni si tak za mimoškolní četbu zasloužili čtenářské diplomy. Nejpilnějším čtenářem druhého ročníku se stal Matyáš Fořt, který od ledna přečetl jedenáct knížek! Král Ota všechny děti pochválil, měl velkou radost, že je čtení baví a popřál jim i do budoucna mnoho hezkých zážitků s knížkami.