blanik 2017Dne 23. 5. 2017 se celý druhý stupeň posílen o žáky pátého ročníku vypravil na bájnou horu Blaník. Předtím, než jsme začali stoupat výš a výš k vrcholu, jsme v zámecké zahradě v Ratměřicích obdivovali vzrostlé sekvoje a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o jejich původu, životním prostředí i podmínkách, při kterých mohou růst.U paty Velkého Blaníku jsme si prohlédli pár ukazatelů a už šlapali stále více do kopce. V cestu se nám vytrvale stavěly balvany a kořeny stromů. Nezalekli jsme se však a odměnou nám byla rozhledna na vrcholku. Výška Blaníku je 628 m n. m. Při cestě dolů jsme ještě těsně pod vrcholem mohli lehce přehlédnout zbytky obranného valu keltského opevnění. Cestou dolů si žáci mohli v naučné stezce porovnat délku svých skoků s různými zvířaty. Minuli jsme také nikdy nepoužitý menší základní kámen k Národnímu divadlu. Naši pouť jsme zakončili v nově vzniklém muzeu přírody, kde jsme symbolicky mohli slyšet hlasy blanických rytířů z hloubi hory. Exkurze se nám velmi líbila a počasí nám přálo.