karneval 2017V sobotu 18. února se v Klučenicích v tělocvičně konal tradiční dětský karneval. Organizace se chopili deváťáci se svým třídním panem učitelem Kubíčkem, a s panem ředitelem. Třída, která karneval organizuje, si vždy zvolí téma svých masek. Kluci se rozhodli pro divoký západ a šli za kovboje a indiány, pan učitel Kubíček přišel v kostýmu Old Shatterhanda.
Kluci připravili pěknou hudební produkci, a proto se tělocvičnou už od začátku rozléhaly skočné disko rytmy. V jednu hodinu začali přicházet první návštěvníci a o něco později začaly soutěže. První soutěží byla známá židličkovaná. Následovalo házení míčkem na klauna a do koše a nošení ping-pongového míčku přes kladinu. Všichni se pak pobavili při přetahování lanem, které se táhlo skoro přes celou tělocvičnu. Následovalo vydávání tomboly a losování hlavních cen. Poté přišlo na řadu vyhlášení nejlepších masek. Porotu tvořili sponzoři karnevalu. Na třetím místě se umístil vodníček, na druhém pirát a na prvním kuchtík.
Pak přišla druhá várka soutěží - tanec s tenisovým míčkem mezi čely, balonková soutěž a pro zájem se ještě zopakovalo přetahování lanem. Také se hodně tančilo, úspěch měl kovbojský tanec, který kluci předtancovávali na podiu, a chybět samozřejmě nemohla ani populární mašinka. Akce se velmi vydařila, rodiče, děti i sousedé odcházeli domů spokojeni.