Další projekt, do kterého se naše škola zapojila, je projekt Sběr oleje. Jedná se sběr, svoz a výkup použitého oleje.
Co musíte udělat:
Sbírejte použitý rostlinný olej do 1,5 l PET lahví a noste je do školy. Tam tyto lahve vyměníte za bodíky, které si nalepíte do sběratelské karty (tu získáte ve škole od paní učitelky Pikousové). Sbírejte tolik bodů, kolik jich potřebujete na vámi vybranou odměnu. Bodové ohodnocení najdete v katalogu odměn na stránkách www.sberoleje.cz.
Kde vzít tolik oleje na vytouženou odměnu či odměny? Buďte šikovní. Řekněte všem rodinným příslušníkům, obejděte sousedy, známé, restaurace, pohostinství, stánky s rychlým občerstvením. Tam všude je spousta oleje, který můžete vyměnit za cenné bodíky. Tak hurá do toho! Všem držíme palce.