Naše škola se v rámci projektu Recyklohraní zapojila do soutěže "Znaky měst a obcí".
Z běžně využitelných odpadů vytvoří žáci znak obce Klučenice a budou tak reprezentovat Klučenice při pokusu o světový rekord ve vytvoření největší galerie znaků měst a obcí ČR vyrobených z odpadových materiálů. Zároveň budou soupeřit s ostatními znaky, vytvořenými školami ve středních Čechách. Nejlepších čtyřicet znaků bude vystaveno v prosinci v Zámecké galerii na Kladně a zároveň postoupí do celostátního kola a zúčastní se výstavy v rámci galerie znaků měst a obcí na veletrhu GO a Regiontour 2011 v Brně v lednu příštího roku.
     Cílem této soutěže a rekordního pokusu je netradiční formou podpořit ekologické myšlení dětí a ukázat, že z odpadů se dají vyrobit i krásné věci.
    Rekordní pokus a soutěž navíc zviditelní jednotlivá města a obce v rámci kraje a prohloubí znalosti dětí o historii svého města či obce, o heraldice a o původu svého městského či obecního znaku.